Sarbinowo pokoje
http://www.parkingokecie24.pl/
http://www.dstrentcar.pl/
http://www.spaplaneta.com.pl/

Jesteś właścicielem pensjonatu albo innego obiektu rekreacyjnego na terenie Sarbinowa w województwie Zachodniopomorskim?

Możesz skorzystać z formularza kontaktowego. Po zapoznaniu się z danymi jakie nam zostaną przesłane podejmiemy decyzję o zamieszczeniu ich tutaj.

Copyright © 2012 - 2020

wSarbinowie.com.pl

Zabytki Sarbinowa

Turysta odwiedzający Sarbinowo położone nad naszym morzem będzie miał możliwość bezpośredniego niemalże zetknięcia się z siłami natury. Jedną z ciekawych atrakcji turystycznych tego miejsca jest, bowiem kamienno-betonowy mur oporowy o długości około jednego kilometra. Mur ten ma za zadanie ochronę miejscowości przed siłami natury, jakimi są niewątpliwie fale morskie próbujące się tu wedrzeć.

Po poznaniu bliższej historii muru możemy się przenieść do wnętrza neogotyckiego kościoła oferującego w trakcie upalnych dni przyjemnie orzeźwiający chłód posadzki i murów kościoła. Jednak nie tylko chłodne wnętrze kościoła jest jego atrakcją. Obiekt ten został zbudowany, w 1856 a jego wieża została zbudowana na planie ośmiokąta. Kościół w chwili obecnej posiada barwne witraże w swych ostrołukowych oknach.

Korzystając z odpoczynku, jaki nam oferują wczasy nad morzem w Sarbinowie nie możemy zapomnieć o innej równie ciekawej atrakcji turystycznej dla osób odwiedzających to miejsce, atrakcją tą jest dawna zabytkowa chata. Chata ta pochodzi z 1804 roku, w związku, z czym jest wykonana zgodnie z konstrukcją szachulcową wykorzystującą w swej architekturze drewno dębowe. Dach chałupy został w tym przypadku w całości pokryty oczywiście trzciną. Jest to doskonały przykład chaty rybackiej nazywanej wąskofrontową.